ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna Wycieczka zawodoznawcza
Dziś jest 19.06.2019
Wycieczka zawodoznawcza

W dniu 12.12.2018 r. 50 uczniów III klas gimnazjum wzięło udział w wizycie studyjnej (wycieczce zawodoznawczej) w ramach projektu „DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III - Kompetencje i kwalifikacje.

Uczniowie odwiedzili firmę Promotech Sp. z o.o. przy ul. Elewatorskiej 23/1, firmę Kart Sp. z o.o. przy ul. Generała Wł. Andresa 40 d oraz byli w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Białymstoku przy ul. Świętojańskiej 1.

Celem uczestnictwa uczniów w wycieczce było uzyskanie informacji na temat specyfiki pracy w odwiedzanych zakładach pracy i bezpośredni kontakt z zawodami na stanowiskach pracy, jak również poznanie zawodów nauczanych w szkole ponadgimnazjalnej/ponadpodstawowej..

Uczniowie dowiedzieli się, że firma Promotech Sp. z o.o. zajmuje się obróbką metali oraz produkcją mało jak i wielkoseryjnych elementów i konstrukcji. Produkuje wiertarki z podstawami elektromagnetycznymi, wózki spawalnicze do automatycznego spawania, urządzenia do mechanizacji spawania i cięcia i inne urządzenia. Natomiast firma Kart Sp. z o.o. jest zakładem produkcyjnym, który produkuje części maszyn, na podstawie dokumentacji powierzonej. Specjalizuje się w krótkich seriach wymagających realizacji różnorodnych operacji (toczenia, frezowania, hartowania, azotowania, anodowania itd.) w wysokich dokładnościach.

Po zwiedzeniu zakładów pracy uczniowie udali się do ZSZ nr 2, gdzie z kolei poznali takie zawody jak:

- mechanik (automatyk, mechatronik, operator maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych)

- hotelarz

- kosmetolog

- fryzjer

                                                             Informuje koordynator ds. doradztwa zawodowego

                                                                                         Maria SzmidtOpublikowano: czwartek, 10, styczeń 2019 17:37
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader